Račetice.EU

Slavnosti cibule 13.9.2014 - Račetice

Přihlášení


Přihlásit přes Facebook (TEST)

Login :

Heslo :


 
Vyšel Račetický měsíčník 3/2014
Úklid
Vyšel Račetický měsíčník 11/2013

Setkání nových starostů a zastupitelů - MAS Vladař

Odeslat článek přes FaceBook :
25.11.2010 - Josef Ryšavý :
V Třebívlicích, nedaleko Litoměřic, se konal po patronátem MAS Vladař seminář určený pro nové starosty a zastupitele obcí. Protože se rád učím novým věcem a zajímají mne zkušenosti z praxe zkusil jsem se přihlásit.

Vzhledem k tomu, že z naší obce starosta ani místostarosta neprojevil zájem, dostal jsem od p. doktora Sušanky možnost zúčastnit se tohoto semináře.

Nejprve nám byl prezentován projekt firmy Jobassist a možnosti spolupráce při tvorbě a řízení projektů a projekt, který bude zkušebně nasazen v Valči.

Zlatým hřebem semináře bylo vystoupení pana Ing. Křemenáka (starosta Nečtin, již 20.let ve funkci), který je právem prezentován jako jeden z úspěšných starostů. Za jeho starostování obec získala titul Vesnice roku 2002 a vzkvétá.

Z rad úspěšného pana starosty bych vybral zejména :

  1. stmelit team spolupracovníků
  2. fungovat jako celek
  3. nastudovat a dodržovat zákon o obcích
  4. sloužit lidem

Mimo jiné nemůžu než souhlasit s větou, která padla ve volné diskusi : "starosta je stejně ten první kdo musí v malé obci vzít lopatu do rukou a začít, aby se zbytek lidí přidal". A nebo věta, která zazněla v úvodu přednášky : "Lidé Vám dali důvěru, že se o jejich obec dobře postaráte, chtěli jste občanům sloužit. Nemějte zavřené dveře, neschovávejte se před nimi."

Dále jsme se zde seznámili s možnostmi spolupráce s MAS Vladař a s akcemi, které pořádá.

Článek vyšel : 25.11.2010